Giyotin Cam

Giyotin cam son zamanlarda özellikle kafelerin vazgeçilmesi haline gelen bir ürün oldu. Son zamanlarda kafe sahipleri değişikliğe gitmek istediğinde giyotin cam sistemine mutlaka bir göz gezdirmektedir. Giyotin cam bilinen normal pencereler gibi açılmamaktadır. Her yerde kullanılabilen giyotin cam sistemi, camın yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarıya doğru hareket ettiği bir sistemdir. Yerine göre sağdan sola veya soldan sağa da yaptırılabilmektedir. Eğer yeriniz müsaitse evinizde veya ofisinizde de giyotin cam sistemini yaptırabilirsiniz.Giyotin cam sistemi ayrıca temizliği kolay yapısı ile de dikkat çekmektedir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan giyotin cam, güvenlik açısından da hiçbir sorun yaşatmamaktadır.

Hareketli küpeşte sistemi hem şık bir görünüm sağlamakta hem de kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Hareketli küpeşte sisteminin adı aynı zamanda giyotin cam olarak da adlandırılmaktadır. Hareketli küpeşte sistemi her projeye özel olarak üretilmektedir. Hareketli küpeşte sistemi bir çok alanda kullanılabilir ve otomatik ve manuel olarak iki şekilde çalışabilir. Tüm hareketli küpeşte sistemlerinde İtalyan triger kayış ya da çelik mil malzemesi kullanılmaktadır. Bu iki malzemeden biriyle imal edilen hareketli küpeşte sistemi kullanışlı olmasından dolayı özellikle kafelerde kullanılmaktadır. Giyotin cam fiyatları ise projeye göre değişiklik göstermektedir. Otomatik giyotin cam manuel giyotin cama göre fiyatı biraz daha yüksektir. Otomatik küpeşte de denilen bu sistem manuel sistemde olduğu gibi eğilip kalkmanıza gerek bırakmamaktadır. Hareketli küpeşte sistemi özellikle otomatik küpeşte olarak kullanıldığında çocuklar, engelli insanlar ve yaşlılar için de çok güvenlidir. Evinizde kullanırsanız çocuğunuzun cama yaklaşma korkusunu hissetmeden gönül rahatlığı ile çocuğunuzu ev içinde serbest bırakabilirsiniz.

Giyotin Cam Nedir?

Giyotin cam sistemi üçlü cam kanalların ray sistemi içerisinde dikey olarak hareket ettirilmesidir. Cam sisteminin yukarıdan aşağı doğru hareket etme işlemini bir kayış sağlamaktadır. Bu sisteme askı palangaların ve motorun eklenmesi ile hareketli küpeşte sistemi yapılmış olunur. Tüm bu hareketli küpeşte sistemin yapılmasıyla camlar birbirleri ile orantılı bir şekilde hareket ederek yer değiştirmektedir. Aslında bu sistemin en odak noktası alttaki camın hareket etmemesidir. Diğer iki cam hareket etmektedir. Giyotin cam ya da bir başka deyişle hareketli küpeşte sistemi muazzam bir sistemdir ve kullanımı da çok basittir. Ürünü kullanmayı öğrenmek en fazla 1 dakikanızı almaktadır. Kullanımı oldukça basittir. Hareketli küpeşte sisteminde kullanılan camlar kullanıcının istediği seviyede ayarlı olarak konumlandırılabilir. Hareketli küpeşte sisteminde aynı zamanda kullanıcının isteğine göre bir artı bir, iki artı iki, üç artı üç gibi değişik şekillerde kullanılabilir. İstediğiniz seçeneği seçin uygulama son derece profesyonel olacaktır.

Hareketli küpeşte sistemi hem otomatik küpeşte hem de manuel küpeşte seçenekleri ile sunulurken giyotin cam fiyatları da buna göre değişmektedir. Otomatik giyotin cam normale göre çok daha kullanışlıdır. Otomatik giyotin cam sistemini kullanacak olursanız, tek bir kumanda vasıtasıyla hareketli küpeşte sistemini kontrol edebilirsiniz. Manuel kullanacak olursanız ise el ile camları kolayca hareket ettirebilmektesiniz. Hareketli küpeşte sisteminde 8 mm temperli cam, 4+4 mm lamine cam ya da ısı ve sesi koruyan yüksek mukavemetli ısıcamlar kullanılabilir. Tercihinize göre giyotin cam fiyatları değişmektedir. Hareketli küpeşte, isteğinize ve projenin durumuna göre sistem 2, 3 ya da 4 camdan oluşabilmektedir. En alttaki sabit cam özellikle teraslarda korkuluk olarak da kullanılabilmektedir. Bu sebeple hem görüntü açısından şık hem de güvenlik açısından alabileceğiniz en iyi güvenlik önleminden birini almış olursunuz.

Otomatik küpeşte sistemi motorla çalışmasına rağmen çok sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Güçlü fırtınalara ve çarpmalara karşı da dayanıklı olan bu sistem komple bir alanı kapatmak için de kullanılabilmektedir. Yani 4 tarafı çevrili olarak da bu sistemi kullanabilirsiniz. Hareketli küpeşte sisteminde camların her tarafı açık olduğundan kolay temizlenebilmektedir. Özellikle otomatik giyotin cam sisteminde kullanım rahatlığı oldukça kendini gösterebilmektedir. Giyotin cam çeşidini istediğiniz şekilde seçebilmektesiniz. Açma kapama yöntemleri ise ister kumanda, ister düğme, isterseniz de otomatik yağmur sensörlü olabilmektedir.

Hareketli küpeşte sistemi paslanmaz profillerden yapılmaktadır. Profillerin yapımı özel tasarım olarak yapılmaktadır. Paslanmaması da ürünün uzun süre kullanılabileceği anlamına gelmektedir. Giyotin cam sisteminde kullanılan cam taşıyıcılar %100 emniyetlidir. Hareketli küpeşte sistemi hem tasarım olarak hem de görüntü duruşu itibarıyla tamamen güvenlidir. Hareketli küpeşte, yapımı sırasında çeşitli teknolojik donanımlarla sağlamlaştırılmaktadır. Kullanım yerine göre ürünün donanımı ona göre yapılmaktadır.

Otomatik Giyotin Cam Kullanımı

Giyotin cam en çok pencere olarak kullanılmaktadır. Hareketli küpeşte sistemini evlerinizde, ofislerinizde pencere yerine kullanabilir, çok daha şık görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca temizlik açısından da sizlere kolaylık sağlamaktadır. Giyotin cam sisteminden oda bölmeleri konusunda da yardım alabilirsiniz. Bu kullanım şekli evlerden çok ofislerde kullanılmaktadır. Ofisinizde giyotin cam kullanırsanız ofisiniz hem çok şık hem de çok profesyonel gözükecektir. Giyotin cam aynı zamanda mağaza vitrinlerinde de kullanılmaktadır. Mağaza vitrininde istediğiniz bir bölmeyi, hareketli küpeşte sistemi sayesinde açabilmektesiniz. Mağaza vitrinleriniz eskisinden çok daha iyi gözükecektir. Otomatik giyotin cam sistemi mağazalarda daha çok kullanılmaktadır. Otomatik küpeşte olarakta adlandırılan bu sistem mağaza kullanımı için çok uygundur. Giyotin cam fiyatları iş yerlerinde kullanım oranına göre daha uygun olabilmektedir.

Giyotin cam ticari anlamda en çok kafe ve restoranlarda kullanılmaktadır. Dünya çapında birçok ünlü markalar hareketli küpeşte sistemini adeta markasının bir parçası gibi kullanmaktadır. Kafe ve restoranlarda otomatik küpeşte sistemi sayesinde kafeniz yaz kış dolu olacaktır. Yazın müşterilerinize serin bir ortam yaratabilirken aynı yerde kışın sıcak bir ortam da ayarlayabilirsiniz. Üstelik hareketli küpeşte sistemi sayesinde istediğiniz zaman tek bir düğme veya kumandayla ayarlayabileceğiniz bir sisteme kavuşacaksınız. Hareketli küpeşte sistemini, isterseniz bir rüzgâr kırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölge çok rüzgâr alan bir yer olabilir. Fakat artık giyotin cam sayesinde hem manzaranızdan ödün vermeyecek hem de rüzgârınızı kesmiş olacaksınız. Giyotin cam sistemini ayrıca havuz kenarlarında da kullanabilirsiniz. Havuz kenarlarına koyacağınız giyotin cam sayesinde etrafa su sıçramayacaktır. Hareketli küpeşte sistemini evinizin terasına da kurdurtabilirsiniz. Otomatik giyotin cam sayesinde istediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz bir alanınız olacaktır. Evinizin terasında yaz kış keyif yapabileceksiniz. Giyotin cam aynı zamanda korkuluk olarak da kullanılmaktadır. Özellikle alışveriş merkezlerinde kullanılmaya başlanan giyotin cam sistemi alışveriş merkezlerinin daha modern görünmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda giyotin cam, korkuluk demirlerine göre çok daha güvenlidir. Hareketli küpeşte sistemi ya da diğer adıyla giyotin cam, ısı yalıtımı ve izolasyonu sağlamak istediğiniz yerlerde de kullanılmaktadır. Giyotin cam,  istediğiniz her yerde kullanabilir. Hayal gücünüzün yettiği her yerde bu sistemden faydalanabilirsiniz. Hareketli küpeşte sistemi kış bahçelerinde de kullanılabilmektedir.

Hareketli Küpeşte Özellikleri Nelerdir?

Hareketli küpeşte sistemi açıkça söylemek gerekirse özellik ve sağladığı fayda olarak çok ekonomik ve kullanışlıdır. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz giyotin cam, bazı özellikleri bakımından çok öne çıkmaktadır.Giyotin cam pencerelerde, balkonlarda, en önemlisi teraslarda çok kullanılmaktadır. Bu alanlarda Hareketli küpeşte sistemini kullanırsanız alacağınız verimlilik en üst düzeyde olacaktır. Kış bahçelerinde de hareketli küpeşte sistemini kullanabilirsiniz. Otomatik giyotin cam sistemi sayesinde kumanda veya düğme yardımıyla sisteminizi uzaktan kontrol edebilmektesiniz. Üstelik hiç yorulmadan kapatıp açma imkânınız bulunmaktadır. Hareketli küpeşte sistemi sayesinde görüş alanınız bozulmamaktadır. Manzaralı bir evde oturuyorsanız evinizin manzarasının tadını doya doya yaşayabilirsiniz. Kafeniz deniz kenarında mı? O zaman giyotin cam sistemini kurdurarak müşterilerinize denizin tam dibindeymiş hissini verebilirsiniz. Hareketli küpeşte sayesinde alanınızı istediğiniz zaman havalandırabilir, istediğiniz zaman da kapatabilirsiniz. Giyotin cam sisteminin otomatik giyotin cam sistemi olduğu gibi, manuel sistemi de bulunmaktadır. Eğer isterseniz yağmur ve rüzgâr sensörünü kullanarak hareketli küpeşte sisteminizin otomatik olarak kapanıp açılmasını sağlayabilirsiniz.Giyotin cam sisteminin ayrıca hırsızlara karşı koruması için sürekli olarak açık hareket sensörü de bulunmaktadır. Ayrıca balkona çıkan küçük çocuklarınızı korumak adına hareketli küpeşte sistemi içeride de bir sensör bulundurmaktadır. Bu seçenekler opsiyon olarak yer almaktadır. Bu seçenekleri içermeyen bir giyotin cam sistemine sahip olarak, giyotin cam fiyatları biraz daha uygun tutulabilir. Ayrıca otomatik küpeşte sistemini zaman ayarlı olarak da ayarlayabilirsiniz. Otomatik giyotin cam yağmura ve rüzgâra karşı tam koruma sağlamaktadır.

Normalde kayış sistemi ile çalışan hareketli küpeşte, 350 cm genişlik ve 350 cm yüksekliklerde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Daha yüksek bir ebatta hareketli küpeşte isterseniz sonsuz dişli çelik mil sistemi devreye girmektedir. Giyotin cam sistemi %60 oranında ses yalıtımı da sağlamaktadır. Hareketli küpeşte sistemi açıkça söylemek gerekirse övülerek bitirilemeyecek bir sistemdir. Evinizde böyle bir sistemin kurulu olduğunu hayal bile edemeyebilirdiniz. Ama artık eskiye göre çok daha uygun maliyetli olan bu giyotin cam sistemini siz de evinize kurdurabilirsiniz. Hareketli küpeşte sistemini kurdurmak için yapmanız gereken tek şey telefon numaramızı arayıp ekip arkadaşlarımızdan randevu istemek olacaktır. Randevunuz alındıktan sonra ekip arkadaşlarımız sizin istediğiniz yere gelerek hareketli küpeşte sisteminin kurulacağı yere göz atmalıdırlar. Kontrol işleri tamamlandıktan sonra ise giyotin cam fiyatları toplam ne kadar tutacağı tarafınıza iletilecektir. Fiyat otomatik giyotin cam ve manuel giyotin cam farklılık göstermektedir.

Giyotin Cam Seçenekleri

Giyotin cam, 6 çeşit kalınlığa ve cam çeşidine göre gruplandırılmaktadır. Müşterilerin seçebileceği seçenekler bu kısımda açıkça anlatılacaktır. Hareketli küpeşte konusunda hemen seçim yapmak zorunda değilsiniz. Ekip arkadaşlarımız yerinizi kontrole geldiğinde, hangisinin en uygun olacağını size iyice anlatacaklardır. Siz de ikna olduktan sonra ona göre kurulum işlemine geçilmektedir. İlk giyotin cam çeşidimiz 5 mm + 5 mm olarak 100 mm temper lamine camdır. İkinci giyotin cam çeşidimiz ise 6mm temper cam, 9 mm ara boşluk ve yeniden 6 mm temper konfor ısı camıdır. Bu cam çeşidimiz ile içerinin ısısını koruyabilirsiniz. Üçüncü giyotin cam çeşidiniz ise yine 6 mm temper cam, 16 mm ara boşluk ve yine 6 mm konfor ısı camıdır. Bu hareketli küpeşte sisteminde cam aralarındaki boşluk daha bol tutularak ısı daha çok korunabilmektedir. Dördüncü giyotin cam çeşidi ise daha da kalındır. 8 mm lamine cam, 16 mm ara boşluk ve 8 mm lamine temper konfor ısı camı içeren bu cam çeşidi ile odanıza camdan soğuk girmesi ihtimali çok zayıftır. Beşinci giyotin cam çeşidimiz ise 6 mm temperli cam, 9 mm ara boşluk, 6 mm temperli cam, 9 mm ara boşluk, 6 mm temperli cam seçeneği ile soğuk girmesi imkânsızlaştırılmış bir camımızdır. Altıncı giyotin cam çeşidimiz ise kurşun geçirmez üst düzey emniyet camıdır. Dördüncü, beşinci ve altıncı giyotin cam çeşidinin imalatı diğerlerine göre daha uzun sürmektedir.

Giyotin Cam Fiyatları Nasıldır?

Giyotin cam fiyatları yukarıda belirtilen seçeneklere göre farklılık göstermektedir. Kullanılacak camın miktarı ve kalitesi ne kadar iyi olursa hareketli küpeşte sistemi o kadar pahalı olabilir. Ayrıca fiyatlar otomatik küpeşte ve otomatik giyotin cam çeşidine göre de değişmektedir. Hareketli küpeşte sistemi için ne yazık ki tam fiyat verilememektedir. Bunun sebebi ise giyotin cam fiyatları sürekli olarak değişmesinden kaynaklanmaktadır. Tam fiyat alabilmek için bizi aramanız ve hareketli küpeşte  yaptıracağınız yeri ekip arkadaşlarımıza göstermeniz gerekmektedir. Ekip arkadaşlarımız yerinize geldikten sonra gerekli raporları tutup giyotin cam fiyatları konusunda size geri dönüş yapacaktır. Hareketli küpeşte yaptırmak için mutlaka bizleri aramanız gerekmektedir. Çünkü fiyat mekâna, metrekareye ve kaç adet kullanılacağına göre değişmektedir. Aksi bir durumda ne yazık ki bizden fiyat alamamaktasınız. Giyotin cam fiyatları kullanılan sistemin otomatik mi yoksa manuel mi olmasına göre de büyük değişiklik gösterebilir. Ekip arkadaşlarımıza nasıl bir sistem istediğinizi de belirtmelisiniz. Eğer otomatik giyotin cam sistemini seçecekseniz bunun için de ayrı bir fiyat almanız gerekmektedir. Otomatik sistemlerde de çeşitli farklı seçenekler mevcuttur. Bu yüzden fiyatlar da ona göre değişiklik göstermektedir. Giyotin cam fiyatları sadece tek bir konuda çok fazla değişim göstermemektedir. O konu ise kullanılacak malzemenin kalitesidir. Ekibimiz can güvenliğine ve insan sağlığına çok önem verdiği için bu konuda kesinlikle taviz vermemektedir. Kullanılan malzeme en kaliteli giyotin cam malzemesidir. Hareketli küpeşte sisteminde can güvenliği her şeyden önemlidir. Eğer siz değerli müşterilerimize bizim tekliflerimize göre çok düşük fiyat teklifi yapan firmalar olursa o firmalardan uzak durmanızı öneririz. O firmalar sizin cebinizi düşünmüş gibi yapabilir, ama sizin sağlınızı asla düşünmemektedirler. Burada bahsettiğimiz konu sadece can güvenliği değildir. Kullanılan malzeme kısa zamanda renk kaybı yaşayabilir, deforme olabilir. Eğer bir firmadan ucuz fiyat alıyorsanız bu ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bizim firmamız kaliteden asla ödün vermemektedir. Firmamız sizden kurulum ücreti adı altında veya başka bir ad altında sizden en başta belirtilen fiyat dışında başka hiçbir ücret talep etmemektedir.

Firma olarak giyotin cam işinde çok profesyoneliz. Firmamız daha önce birçok alışveriş merkezinde giyotin cam imalatı yapmıştır. Ayrıca hareketli küpeşte sistemini bir çok kafe ve restoranda başarıyla yapan firmamız, otomatik küpeşte sistemini kafelere şiddetle önermektedir. Otomatik küpeşte sistemiyle hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz memnun olacaklardır.Otomatik giyotin cam sistemini ülkemize ilk getiren firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz. Giyotin cam fiyatları ayrıca ülkeden ülkeye göre çok değişmektedir. Üretiminin bizzat kendi firmamız tarafın yapılan giyotin cam çeşitleri  %100 yerli üretimdir. Yerli üretim olması sebebi ile de ülkemizde kaliteyi en ucuza yapacak firmalardanız. Hareketli küpeşte sistemimiz %100 yerli işçilerimiz tarafından yapılmıştır. Kullanılan malzemeler de %100 yerli malzemelerdir. Üretimde kullanılan malzemelerin ham maddeleri de ülkemizde bulunmaktadır. Bu bakımdan siz değerli müşterilerimize üretimimizin %100 yerli olduğunu gururla söyleyebiliriz. Aklınıza gelebilecek kullanılacak her alanı hareketli küpeşte ile çevirebiliriz. Sizin için hiç anlam ifade etmeyen bir yer, sadece bir dokunuşumuzla mükemmel bir yere dönüşebilir. Giyotin cam, giyotin pencere ve giyotin balkonlar ile artık evinizin, ofisinizin manzarasının tadını çok daha iyi alabileceksiniz. Ekibimiz tüm kurulum işlemlerinde ve sonrasında da sizin yanınızda olacaktır. Müşteri memnuniyeti bizler için çok önemlidir. Sizlere sadece satış anında değil, satış sonrasında da her türlü soru ve sorunlarınızda yanınızda olmaktan büyük bir keyif alacağımızı belirtmek isteriz. Giyotin cam sistemlerimize bakarak sistemimizle ilgili detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Kaydet