Ülkemizde dört farklı mevsimin de etkilerini görebiliyor olmamız nedeniyle pek çok sektör gelişme göstermektedir. Bu sektörlerin başında da kış bahçesi yapımı gelmektedir. Uzun ve soğuk kış aylarında keyfinden ödün vermek istemeyenler için tasarlanan kış bahçeleri, ısı yalıtımları ve aydınlık olmaları sebebiyle tercih edilmekteler.

Kış bahçesi modelleri ise bahçenin şekline ve yapıldığı malzemeye göre değişmektedir. Örneğin ahşap görünümlü pek çok malzemeden kış bahçesi yapılabildiği gibi gerçek ahşaptan, pimapenden ya da tamamen camdan kış bahçeleri de yapılabilmektedir.

Yapıldığı ya da görünümü verilen malzemenin yanı sıra bahçenin şekli de farklı modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Örnek verecek olursak, çatısı tek eğimli, üçgen, beşik ya da daha farklı modeller olabileceği gibi duvar kısımlarındaki camlar tamamen açılabilir, sürgülü ya da sabit olabilmektedir.

Cam Kış Bahçeleri

Bu modeldeki kış bahçelerinin her tarafı camdan oluşmaktadır. Bu tarz kış bahçeleri genel olarak bahçeli, ormana ya da denize bakan evlerde tercih edilmektedir. Cam kış bahçesi fiyatları ise yapılmak istenilen yerin konumuna ve büyüklüğüne göre değişmektedir.

Pimapenden Kış Bahçesi

Cam ya da ahşap gibi seçeneklerin yanı sıra pimapenden yapılabilen kış bahçeleri de bulunmaktadır. Pimapen kış bahçesi size huzurun yanı sıra konfor da vermektedir. Isı yalıtımı ve gürültü kirliliği konusunda sıkıntı çekmemenizi sağlayarak daha sağlıklı bir ortam sunmaktadır.