Pergola sistemleri raylı sistemlerdir ve tercih edilmeleri halinde uzaktan kumanda ile çalıştırılabilirler. Gölgelik anlamına gelen bu sistemlerin kullanımı kafe ve restoranlarda son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır.

Özellikle pergola Ankara gibi şehirlerde aktif olarak kullanılan bir sistemdir diyebiliriz. Tabi İstanbul ve İzmir gibi diğer şehirlerde de bu sistemler yaygın olarak tercih edilirler. Müstakil evlerde kullanılan bazı versiyonlarının olduğunu söylemek de mümkündür. Bununla birlikte genel kullanım alanları yukarıda da belirttiğimiz gibi kafe ve restoranlardır.

Pergola Sistemlerinin Faydaları

Pergola sistemleri güneşten korunmak için birebirdirler. Buna ek olarak bu sistemler su geçirmez sistemler olarak da bilinmektedir. Görüldüğü gibi kafe ve restoranların en temel iki ihtiyacını bu sistemler karşılayabilirler. Kafeler müşterilerinin rahatlarını düşünmek durumundadırlar. Bu noktada yoğun güneşin oluştuğu saatlerde onların rahatı için pergola sistemleri ile güneşlikleri aktive edebilirler. Güneşliklerin temin edilmesinin ardından, müşterilerin rahatça kahvelerini ve çaylarını içmesi mümkün hale gelir. Pergola İstanbul gibi büyük şehirlerdeki kafelerin olmazsa olmaları arasında geliyor diyebiliriz. İki farklı kafe düşünün her ikisinin de bahçesi olsun ve bu bahçe de oturan insanlar olsun. Pergola sistemi olmaması halinde kafenin müşterilerini günün belirli saatlerinde güneşten koruması söz konusu değildir. Kafede insanlar belirli güneşin olmadığı bölgelere doğru koltuklarını çekme ihtiyacı duyarlar. Pergola sistemleri sayesinde ise insanları pratik bir şekilde oturdukları konumun korumaları söz konusudur.

Pergola İzmir gibi bol güneş alan şehirlerde de büyük önem taşıyan bir sistemdir. Özellikle İstanbul ve İzmir gibi yağışın da bol olduğu şehirlerde, pergola sistemleri sayesinde kafelerin ve restoranların müşterilerini korumaları mümkün hale gelir. Pergolalar ne kadar yağmur yağarsa yağsın suyu geçirmemek üzerine de tasarlanmışlardır. Bu sayede suyu geçirmeden kimsenin rahatsız olmasına imkan vermeden bir öğleden sonrasının geçmesini garanti eder.  

Pergola İle Açılır Kapanır Kış Bahçeleri

Pergola sistemleri açılır kapanır kış bahçelerine de dönüşebilirler. Bunun için tek yapılması gereken pergolanın altının cam ile kaplanmasıdır. Pergola İstanbul gibi şehirlerde kış bahçesi tipinde kullanılması ile de bilinen bir sistemdir.

Best Global Farklı İle Kaliteyi Yaşayın!

Best Global, alanında en iyisi olmayı hedefleyen firmalar arasındadır. Best Global tarafından sunulmakta olan her türlü hizmet ile ilgili olarak, ücretsiz bir şekilde bizlere ulaşabilir ve profesyonel destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. 0212 295 92 54 numaralı telefon numaramız, sürekli bir şekilde aktiftir.