Birçok farklı modele sahip olmasından dolayı kullanım yeri ve sayısı da her geçen gün artmakta olan pergola, her döneme uygun olarak üretilmektedir. Yaz aylarında güneşten koruma sağlar, kış aylarında ise yağmur, soğuk, kar için önemli bir çözüm getirmektedir. Bunun yanında ev balkonları içinde farklı modelleri bulunmaktadır. Kullanım açısından da otomatik modelleri çok daha basit ve pratiktir. Kumanda yardımıyla açılır kapanır işlemi birkaç dakika içinde olmaktadır. Bu şekilde ev, işyeri, kafe, restoran gibi yerler için gayet kullanışlı olan pergola düşüncesi olan kişilerin kaliteli bir firma ile anlaşması da önemlidir. Çünkü kullanılacak teknolojik düzen ve malzemenin de son derece iyi olması gereklidir. Çok daha makul fiyat teklifleri sunan yerlerin sundukları hizmet kalitesinin de yetersiz olduğu bilinmelidir.

Kullanım amacına göre farklı modelleri olmasının yanı sıra genellikle ahşap ve alüminyum pergola sistemleri öne çıkmaktadır. Alüminyum pergolalar dış mekânlar için birebirdir. 2.4 metre yükseklikte tutulmaktadır. Ayrıca yağmur, kar, soğuk gibi durumlar neticesinde paslanması söz konusu olmadığı için uzun yıllar kullanımı mümkündür. Kullanım sırasında da diğer pergola seçeneklerine göre çok daha az bakıma gereksinim duymaktadır. Kafe, bar, restoran, gibi yerler için idealdir. Bunun dışında ahşap pergolalarda tercih edilmektedir. Çok kısa sürede teslim edilen ahşap pergola farklı şekillerde yapılmaktadır. Pergola üst kısmın cam kapatma, polikarbon kapatma, kiremit kaplama, bardolin döşeme gibi durumlar olabilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap pergola sistemleri boyanabilir olmasından dolayı da tercih edilebilir. Çok farklı renk ve şekiller yapılarak ilgi çekici bir görünüm kazanmak mümkündür. Ancak ultraviyole ışınları ve nemden korunması gereklidir. Aksi halde ömrü çok daha kısa sürecektir. 4 yılda bir kere bakım yaptırılması yeterli olacaktır. Bu süre içerisinde boyama işlemi tekrar yapılmalı ve kontrol de edilmelidir.

Yıl içinde her zaman için kullanıma uygun olmasından dolayı önemli bir işlevi bulunan pergola sistemleri, istenilen özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Ek olarak birçok özellik ilave etmek mümkün olduğu için standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Ancak iskelet direk sayısının artması ile fiyatında yükseleceği bilinmektedir. 0212 295 92 54 numaralı telefonumuzu aramanız durumunda detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.