Güneş ışınları günümüzde özellikle de öğlen saatlerinde tehlikeli bir hale gelmiştir. Bu nedenle de öğlen saatleri insanlar kendilerini güneşin zararlı etkilerinden korumaya çalışmaktadırlar. Pergolalar, bu ihtiyaçtan doğan, aslında ilk olarak 16. yüzyılda ortaya çıkan sistemlerdir. Ortaya çıktıkları dönemlerde doğal bahçelerin yoğun olarak bulunması pergolaların istenilen talebi görememesine neden olmuştur.

Ancak günümüzde, durum değişikliği nedeni ile pergolalar çok yoğun talep görür olmuştur. Gelişen teknoloji ile kişileri güneşin etkilerinden koruyan pergolalar artık yağmurdan da korunmanın bir yolu olmuştur.

Pergola Çeşitleri

Pergolalar hem yapıldığı malzemeye göre değişiklik gösterirken aynı zamanda yapılması beklenen bölgeye göre de farklılıklar taşıyabilirler. Örneğin bir pergola Bebek semtinde tercih edilirken, yine aynı pergola Beşiktaş semtinde çok da rağbet görmeyebilir.

Ayrıca pergolalar farklı boyutlarda da üretilebilir. Aslında pergolaların boyut açısından belli bir üretim standardı yoktur. Bu da çeşitli en ve boyda pergola üretimi yapılabileceği anlamına gelmektedir. İhtiyaç duyulan tüm ölçülerde pergola üretimi yapılabilmektedir.

Pergola Yapımı ve Fiyatı

Öncelikle pergola yapılacak olan alanın ölçüleri alınmak zorundadır. Ardından ne çeşit bir pergola istendiği ve istenen pergolanın hangi malzemeden yapılacağına karar vermek gerekir. Aynı model ve aynı ölçülerde bir pergola Akaretler semtinde farklı bir malzeme ile yapılmak zorunda olabilirken örneğin Küçükçekmece’de farklı bir malzeme ile yapılmak zorunda olunabilir.

Bu da elbette fiyata yansıyacaktır. Bu nedenle eğer pergola yaptırmak istiyorsanız lütfen Best Global telefonları olan şirket telefonlarımızdan bize başvurunuz.