Zip Perde Kullanım Alanları

Zip perde sistemleri hemen hemen her yerde tercih edilebilecek perdelerdir. İş yerlerinde, kafelerde, evlerde, müstakil yerlerde, halka açık alanlarda, ortak kullanım alanlarında, havuzlarda ve aklınıza gelebilecek her yerde bu tip perdelerin belirli alanları kapatması ve güneş ışığını engellemesi söz konusudur.

Güneş ışığı özellikle yaz aylarında gerek şehirde, gerekse de deniz kenarında olmamız durumunda sakınmak istediğimiz bir tür ışıktır. Bu gerek cildimizdeki gerekse de görüşümüzdeki olumsuz etkiden kurtulmak için gölgelik alanlara sığınmaya çalışırız. Havuz kenarlarında gölgeye geçmek için en yaygın şekilde kullanılan yerler kafe türü yerlerdir. Havuz kenarı kafelerde fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde türü perdelerin son yıllarda özellikle de şık görüntü kaygısı olan yerlerden aktif şekilde kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu perdeler pratik şekilde açılıp kapanan perdeler olmaları nedeniyle havuz kenarlarında değişen havalarda yaygın şekilde tercih edilirler. Aşağıda zip perde sistemleri açısından en yaygın kullanım alanlarına ilişkin örnekler veriyoruz:

İŞ YERLERİ

Zip perde türü perdelerin en yaygın şekilde kullanıldığı yerlerdir. Prestijli ve kurumsal bir görünüm vermeleri nedeniyle bu perdeler iş yerlerinde aktif şekilde tercih edilirler. Pratik şekilde açılıp kapanabilir olmaları sayesinde iş yerlerindeki ihtiyaca da cevap verebilirler. İş yerlerinde düzenli olarak perdelerin açılıp kapatılmaları gerekir. Bunun nedeni gün boyu belirli bir alan içerisinde çalışmak zorunda olan kişilerin öğlen vakitlerinde güneş ışığını dışarıda tutma istekleri, günün ilerleyen saatlerinde perdeleri ve camları açarak kalan ışığı içeri alma istekleridir. fermuarlı perde olarak da bilinen zip screen türü perdeler bu şekilde kullanım için bir hayli uygun perdelerdir. Çok kısa bir sürede açılıp ve kapanabilir, rahatlıkla camların açılmasına izin verebilirler. İş yerlerinde kurumsal bir görünümün sağlanması da büyük öneme sahiptir. Bu tür yerlerin kurumsal görünümlerini sağlamak için kullanılabilecek en iyi perde seçeneği de zip perde seçeneğidir diyebiliriz. Fermuarlı perde olarak da bilinen zip screen iş yerlerinde kaliteli bir görünümün sağlanması için gereklidir diyebiliriz. Üstelik kolay temizlenebilir perdeler olmaları sayesinde, iş yerlerinde pratik şekilde temizlenerek, çıkarılıp makinede yıkanmadan temizlenebilirler. Uzun yıllar sorunsuz şekilde hizmet verebilen Zip screen türü perdeler ek olarak kaliteli de perdelerdir. Bu perdeler iş yerlerindeki yoğun tempoda kişilerin çok kez açma kapama işlemlerine karşın uzun ömürlü olacak şekilde hizmet sağlarlar.

EVLER

Evler, içerisinde kişiler her ne kadar yaygın şekilde zip perde türü perdeleri tercih etmiyor olsalar da, özellikle son birkaç yıl içerisinde bu durumun değişmeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle müstakil evlerde bu tür perdeler yaygın şekilde tercih edilmeye başlandılar. Bu noktada zip perde türü perdelerin normal standart tipte perdelere göre çok daha kaliteli bir görünüm sağlamasının katkısı da büyüktür diyebiliriz. Müstakil evlerde bu tip perdeler genelde kumandalı sistemden ziyade elle çalıştırılırlar. Güneş ışığının büyük kısmını içeri almazlar ve özellikle evde cephenin güneş gördüğü zamanlarda kapalı tutularak gölge ortamının oluşturulmasını sağlarlar. Bu tür perdeler müstakil evlerin yanı sıra apartmanlarda da yaygın şekilde kullanılmaya başladılar diyebiliriz. Bunda bu tipte perdelerin yine şık bir görünüm sağlamasının ve kolay temizlenebiliyor olmasının faydası büyüktür. Üstelik bu perdeler standart tipte tül perdelere göre çok daha uzun ömürlüdürler. Kolayca temizlenebilir, pratik şekilde çıkarılıp takılabilirken, tül perdeler gibi yıkamayla yıpranmaya maruz kalmazlar.

CAFE ve RESTAURANT

Kafe, restoran gibi yerlerde de zip perde sistemleri türü oldukça yaygın şekilde tercih edilirler. Prestijli bir görünümün oluşturulması için bu perdelerin kafelerde yaygın şekilde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Özel bir kumaştan yapılan bu perdeler standart tipte perdelere göre çok daha kaliteli bir görünüm sağlarlar. Üstelik oldukça pratik türde perdelerdir. Kafelerde dış bahçelerde gerek sabah güneşini, gerek öğlen güneşini, gerekse de akşam güneşini engellemek ve gölge temin etmek için kullanılabilirler. Zip perde türü perdeler kafelerin kış bahçelerinde de yaygın şekilde kullanılmaktadırlar. Bazı kafe ve restoranlar kış bahçelerinde cam levhalar kullanmayı tercih ederken, bazı restoranlar ise zip perde türü perdeleri tercih ederler. Bazı kafelerde camların üzerine örtülecek şekilde kullanılan bu perdeler, tercih edilmeleri halinde herhangi bir cam kapatmanın olmadığı yerlerde de kullanılabilirler. Doğrudan iki ayağın iç kısmına yerleştirilebilen bu perdeler kafelerin oturmak için sundukları açık alanlarda da kişilerin kullanımına sunulabiliyorlar. Bu tür perdeler kişiler oturdukları dış mekan kafelerde pratik şekilde çekerek güneşten korunabiliyorlar. Bu tür perdeler sayesinde, kafe ve restoran sahipleri de sahip oldukları alanların tümünde müşterilerine her mevsimde servis yapabilme seçeneğine sahip olabiliyorlar. Stor zip screen türü perdelerin kafe ve restoranlarda zip perde ile iş hacmini genişletme noktasında faydalı olduğunu dahi söylemek mümkündür.

DİĞER ALANLAR

Zip perdeler sadece genel iş yerleri, evler, kafe ve restoranlar gruplarında değil aynı zamanda halka açık alanlarda da tercih edilebiliyorlar. Örneğin sitelerin çardak gibi küçük toplu alanlarında bu tipte perdeler dışarıdan güneşi engelleyici etkileri nedeniyle tercih edilebiliyorlar. Bu tipte çardak benzeri yerlerde genelde sabah ve öğle saatlerinde hiç kimsenin oturmadığını görebilirsiniz. Bunun en temel nedeni bu tipte ortak kullanım alanlarında herhangi bir güneşten korunma seçeneğinin mevcut şekilde sunulmuyor olmasıdır. Fakat pratik şekilde kurulabilecek olan zip perde türü perdeler sayesinde bu tür alanların öğlen saatlerinde kullanılabilir hale getirilmesi de söz konusudur diyebiliriz. Zip screen türü perdelerin kullanıldıkları diğer alanlara örnek olarak havuz kenarlarını da gösterebiliriz. Bu perdelerin kullanım alanları tamamen kişilerin seçimine kalmıştır. Havuz kenarlarındaki kafelerde bu tipte perdeleri tercih etmek mümkünken, kişilere bu perdeleri kullanma seçeneği oturdukları gölgelik alanlarda dahi sunulabilmektedir. Bu tip perdeler herhangi bir boyutta üretilebilen perdeler olmaları sayesinde her alana uygun şekilde tasarlanabilirler. Her alanda güneşten koruyucu etkilerini gösterirken diğer bir yandan da kaliteli bir görünüm vererek ortamın daha kaliteli ve güzel bir yer olmasına da katkıda bulunurlar.

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim Numaramız: 0(212) 295 9254

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet