Zip Perde

Zip perde türü perdeler son yıllarda yaygın şekilde tercih edilmeye başlanmış, evlerde ve iş yerlerine prestijli bir görünüm sağlayan, bunun yanı sıra mekanlarda ısı ve enerjiden de tasarruf etmenizi sağlayan bir perde sistemidir. Bu tür perdeler son yıllarda ülkemizde hemen hemen her yerde kullanılmaya başlanmış perdelerdir. Müstakil evlerde, apartmanlarda, iş yerlerinde, kafe ve restoranlarda tercih edilebilirler. Otomatik şekilde kumandalı olarak da kullanılabilen fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde fiyat açısından da uygun şekilde satın alınabilen bir üründür. Çok geniş kullanım alanlarına sahip olan bu perdelerle ilgili yazımızda özelliklerine de yer vereceğiz. Zip stor perde fiyatlarının hangi parametrelere göre değişim gösterdiğinden de yazımızda bahsetmeye çalışacağız.

Zip Perde Nedir?

zip-stor-perdeZip stor perde, fermuarlı perde olarak da bilinen evlerde, iş yerlerinde ve diğer mekanlarda klasik tipte perdelerin yerlerini almaya başlayan bir perde türüdür. Bu perdeler kaliteli kumaşlardan üretilirler ve tercih edilmesi halinde kumandalı otomatik sistemle de çalıştırılabilirler. Mekanlara çok daha kaliteli bir görünüm katan bu perdeler sayesinde gerek iş yerlerinde gerekse de evlerde prestijli bir görünümün oluşturulması mümkündür. Zip stor perde kaliteli bir tür perdedir ve uzun yıllar kullanım için uygundur. Kolaylıkla da temizlenebilen bu perdelerin özellikleri hakkında detaylı bilgilere de yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Zip screen temelde gölgeleme işlevini görme üzere hizmet veren bir perde sistemidir. Bu perdeler ince iki ray üzerinde hareket ederler ve pratik şekilde açılıp kapanabilirler. Yazları güneş ışığının büyük kısmının içeri girmesini engelleyen zip perde sistemleri, kış aylarında da ev içerisindeki ısıyı tutabilmek adına tasarruf sağlar. Farklı renklerde, farklı boyutlarda ihtiyaca göre rahatlıkla üretilebilirler. Herhangi bir alanda gölgelik üretmek amacıyla kullanılabilmeleri nedeniyle, kış bahçelerinde de yaygın şekilde tercih edilen perde ürünlerinden birisidir. Kış bahçelerinde zip perde sistemleri ile birlikte cam levhalar da tercih edilebilir. Zip perdelerin prestijli bir görünüm sağlamaları açısından her geçen gün daha da fazla tercih edilmeye başlandıklarını söyleyebiliriz.

Zip Perdelerin Kullanım Alanları

Zip perde sistemleri hemen hemen her yerde tercih edilebilecek perdelerdir. İş yerlerinde, kafelerde, evlerde, müstakil yerlerde, halka açık alanlarda, ortak kullanım alanlarında, havuzlarda ve aklınıza gelebilecek her yerde bu tip perdelerin belirli alanları kapatması ve güneş ışığını engellemesi söz konusudur.

Güneş ışığı özellikle yaz aylarında gerek şehirde, gerekse de deniz kenarında olmamız durumunda sakınmak istediğimiz bir tür ışıktır. Bu gerek cildimizdeki gerekse de görüşümüzdeki olumsuz etkiden kurtulmak için gölgelik alanlara sığınmaya çalışırız. Havuz kenarlarında gölgeye geçmek için en yaygın şekilde kullanılan yerler kafe türü yerlerdir. Havuz kenarı kafelerde fermuarlı perde olarak da bilinen zip stor perde türü perdelerin son yıllarda özellikle de şık görüntü kaygısı olan yerlerden aktif şekilde kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu perdeler pratik şekilde açılıp kapanan perdeler olmaları nedeniyle havuz kenarlarında değişen havalarda yaygın şekilde tercih edilirler. Aşağıda zip stor perde sistemleri açısından en yaygın kullanım alanlarına ilişkin örnekler veriyoruz:

 • İş yerleri, zip perde türü perdelerin en yaygın şekilde kullanıldığı yerlerdir. Prestijli ve kurumsal bir görünüm vermeleri nedeniyle bu perdeler iş yerlerinde aktif şekilde tercih edilirler. Pratik şekilde açılıp kapanabilir olmaları sayesinde iş yerlerindeki ihtiyaca da cevap verebilirler. İş yerlerinde düzenli olarak perdelerin açılıp kapatılmaları gerekir. Bunun nedeni gün boyu belirli bir alan içerisinde çalışmak zorunda olan kişilerin öğlen vakitlerinde güneş ışığını dışarıda tutma istekleri, günün ilerleyen saatlerinde perdeleri ve camları açarak kalan ışığı içeri alma istekleridir. fermuarlı perde olarak da bilinen zip screen türü perdeler bu şekilde kullanım için bir hayli uygun perdelerdir. Çok kısa bir sürede açılıp ve kapanabilir, rahatlıkla camların açılmasına izin verebilirler. İş yerlerinde kurumsal bir görünümün sağlanması da büyük öneme sahiptir. Bu tür yerlerin kurumsal görünümlerini sağlamak için kullanılabilecek en iyi perde seçeneği de zip perde seçeneğidir diyebiliriz. Fermuarlı perde olarak da bilinen zip screen iş yerlerinde kaliteli bir görünümün sağlanması için gereklidir diyebiliriz. Üstelik kolay temizlenebilir perdeler olmaları sayesinde, iş yerlerinde pratik şekilde temizlenerek, çıkarılıp makinede yıkanmadan temizlenebilirler. Uzun yıllar sorunsuz şekilde hizmet verebilen zip screen türü perdeler ek olarak kaliteli de perdelerdir. Bu perdeler iş yerlerindeki yoğun tempoda kişilerin çok kez açma kapama işlemlerine karşın uzun ömürlü olacak şekilde hizmet sağlarlar.
 • Evler, içerisinde kişiler her ne kadar yaygın şekilde zip perde türü perdeleri tercih etmiyor olsalar da, özellikle son birkaç yıl içerisinde bu durumun değişmeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle müstakil evlerde bu tür perdeler yaygın şekilde tercih edilmeye başlandılar. Bu noktada zip perde türü perdelerin normal standart tipte perdelere göre çok daha kaliteli bir görünüm sağlamasının katkısı da büyüktür diyebiliriz. Müstakil evlerde bu tip perdeler genelde kumandalı sistemden ziyade elle çalıştırılırlar. Güneş ışığının büyük kısmını içeri almazlar ve özellikle evde cephenin güneş gördüğü zamanlarda kapalı tutularak gölge ortamının oluşturulmasını sağlarlar. Bu tür perdeler müstakil evlerin yanı sıra apartmanlarda da yaygın şekilde kullanılmaya başladılar diyebiliriz. Bunda bu tipte perdelerin yine şık bir görünüm sağlamasının ve kolay temizlenebiliyor olmasının faydası büyüktür. Üstelik bu perdeler standart tipte tül perdelere göre çok daha uzun ömürlüdürler. Kolayca temizlenebilir, pratik şekilde çıkarılıp takılabilirken, tül perdeler gibi yıkamayla yıpranmaya maruz kalmazlar.
 • Kafe, restoran gibi yerlerde de zip stor perde sistemleri türü oldukça yaygın şekilde tercih edilirler. Prestijli bir görünümün oluşturulması için bu perdelerin kafelerde yaygın şekilde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Özel bir kumaştan yapılan bu perdeler standart tipte perdelere göre çok daha kaliteli bir görünüm sağlarlar. Üstelik oldukça pratik türde perdelerdir. Kafelerde dış bahçelerde gerek sabah güneşini, gerek öğlen güneşini, gerekse de akşam güneşini engellemek ve gölge temin etmek için kullanılabilirler. Zip perde türü perdeler kafelerin kış bahçelerinde de yaygın şekilde kullanılmaktadırlar. Bazı kafe ve restoranlar kış bahçelerinde cam levhalar kullanmayı tercih ederken, bazı restoranlar ise zip perde türü perdeleri tercih ederler. Bazı kafelerde camların üzerine örtülecek şekilde kullanılan bu perdeler, tercih edilmeleri halinde herhangi bir cam kapatmanın olmadığı yerlerde de kullanılabilirler. Doğrudan iki ayağın iç kısmına yerleştirilebilen bu perdeler kafelerin oturmak için sundukları açık alanlarda da kişilerin kullanımına sunulabiliyorlar. Bu tür perdeler kişiler oturdukları dış mekan kafelerde pratik şekilde çekerek güneşten korunabiliyorlar. Bu tür perdeler sayesinde, kafe ve restoran sahipleri de sahip oldukları alanların tümünde müşterilerine her mevsimde servis yapabilme seçeneğine sahip olabiliyorlar. Stor zip screen türü perdelerin kafe ve restoranlarda zip perde ile iş hacmini genişletme noktasında faydalı olduğunu dahi söylemek mümkündür.
 • Diğer alanlar, zip perdeler sadece genel iş yerleri, evler, kafe ve restoranlar gruplarında değil aynı zamanda halka açık alanlarda da tercih edilebiliyorlar. Örneğin sitelerin çardak gibi küçük toplu alanlarında bu tipte perdeler dışarıdan güneşi engelleyici etkileri nedeniyle tercih edilebiliyorlar. Bu tipte çardak benzeri yerlerde genelde sabah ve öğle saatlerinde hiç kimsenin oturmadığını görebilirsiniz. Bunun en temel nedeni bu tipte ortak kullanım alanlarında herhangi bir güneşten korunma seçeneğinin mevcut şekilde sunulmuyor olmasıdır. Fakat pratik şekilde kurulabilecek olan zip stor perde türü perdeler sayesinde bu tür alanların öğlen saatlerinde kullanılabilir hale getirilmesi de söz konusudur diyebiliriz. Zip screen türü perdelerin kullanıldıkları diğer alanlara örnek olarak havuz kenarlarını da gösterebiliriz. Bu perdelerin kullanım alanları tamamen kişilerin seçimine kalmıştır. Havuz kenarlarındaki kafelerde bu tipte perdeleri tercih etmek mümkünken, kişilere bu perdeleri kullanma seçeneği oturdukları gölgelik alanlarda dahi sunulabilmektedir. Bu tip perdeler herhangi bir boyutta üretilebilen perdeler olmaları sayesinde her alana uygun şekilde tasarlanabilirler. Her alanda güneşten koruyucu etkilerini gösterirken diğer bir yandan da kaliteli bir görünüm vererek ortamın daha kaliteli ve güzel bir yer olmasına da katkıda bulunurlar.

zip-perde2

Zip Perdelerin Özellikleri

Zip perde türü perdeler sayesinde, çok daha kaliteli bir ortama sahip olmak söz konusu. Yukarıda saydığımız alanların tümünde, zip perde türü perdeler ortamın kalitesini değiştirici ve geliştirici şeklinde etki yapmaktadır. Zip perde, kullanıldığı alanda daha prestijli ve saygın bir görünümün oluşturulmasına katkı sağlar. Eğer sahip olduğunuz mekanın kaliteli ve göze hoş gelen bir yer olmasını istiyorsanız, perde tercihinizi fermuarlı perde adı da verilen zip perde türü perdeden yana kullanabilirsiniz. Bu perdelerin ortamlara kaliteli bir görünüm katmanın yanı sıra daha çok sayıda özelliği olduğunu söylemek de mümkün. Bu perdeler yıllardır perde satın alırken aradığınız kaliteyi sizlere sunuyorlar. Standart perdelere göre bu tipte perdelerin sayısız avantajı olduğundan bahsedebiliriz. İşte Zip perde, perdelerinin özellikleri:

 • Bu perdelerin en önemli özelliklerinin şık perdeler olduğunu düşünüyoruz. Bu perdeler nerelerde kullanılırlarsa kullanılsınlar, ortamın daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde evlerde daha samimi ve sıcak bir görüntüyü temin ederlerken, iş yerlerinde, kafe ve restoranlarda ise prestijli bir ortamın yaratılmasına katkı sağlarlar. Eğer ofisinizdeki perdeleri değiştirmeyi düşünüyorsanız veya yeni bir ofis kuruyorsanız mutlaka zip perde türü perdeleri tercih etmenizi öneririz. Eğer bir iç mimar ile çalışıyorsanız ve ofisinizi bir mimarlık ofisine tasarlattırıyorsanız da, onların da seçimlerinin bu tipte perdelerden yana olacağını göreceksiniz.
 • Bu tipte perdelerin diğer bir avantajlı özellikleri ise enerji tasarrufu yapabiliyor olmalarıdır. Bu perdeler kışın soğuğu dışarıda tutarken, ortamın mevcut ısısını da içeride tutarlar. Bu nedenle özellikle son yıllarda yaygın şekilde kafeler ve restoranlar tarafından tercih edilen kış bahçeleri içerisinde zip perde türü perdeler yaygın şekilde tercih edilirler. Yaz aylarında ise güneş ışığını mümkün olduğu kadar dışarıda tutan bu perdeler, evler ve iş yerleri içerisinde sıcaklığın aşırı seviyelere çıkmaması noktasında destek sağlarlar. Bu tür perdeler hem kış aylarında hem de yaz aylarında bu özellikleri sayesinde evlerde ve iş yerlerinde aktif şekilde tercih ediliyorlar. Eğer evlerinizde enerji tasarrufu konusuna önem veriyorsanız, bu durumda mutlaka zip stor perde türü perdeleri tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.
 • Zip perde türü perdeler kolay kolay yıpranmayan da perdelerdir. Bu perdeler normal perdelerin aksine dört mevsim kullanılabilen, fakat bu kullanımlarına rağmen onlar kadar da yıpranmayan perdelerdir. Bu ürünlerde kullanılan özel kumaşlar sayesinde uzun süre dayanıklılık sağlanır diyebiliriz. Üstelik bu özel kumaşlar farklı kumaş seçenekleri de sizlere sunulurlar. Tek bir kumaş seçeneğinden ziyade zip perdeniz içerisinde farklı kumaş seçeneklerine ve farklı kalınlıkta kumaşlara sahip olursunuz. Bu sayede ev veya iş yerinin içerisine dışarıdan gelen sıcaklık etkisinin ne kadar gireceğine de siz karar verirsiniz.
 • Bu tipte perdelerin kumaşları gözenekli yapılara sahiptirler. Bu sayede kullanıldıkları yerlerdeki binalar içerisine giren ısıyı da ayarlayabilmek mümkündür. Gözenekler sayesinde sürekli bir sirkülasyon sağlayan zip perde, kaliteli bir görünüm vermesinin yanı sıra, sağlıklı, hava alan bir ortamın oluşturulmasına da katkı sağlarlar. Bu özel tipte perdelerin üretiminde Myzip adı verilen özel bir de teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde kaliteli görünüme sahip perdeleriniz aynı zamanda uzun ömürlü olarak de üretiliyorlar.
 • Zip perde türü perdeler garantili şekilde satışa sunulan da tek perdedir. Tül perdelerin ve diğer store tür perdelerin gerek mekanizmaları gerekse de yapıları zamanla eskimektedir. Fakat zip perde için aynı durumun geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Örneğin tül perdeler daha birkaç kez yıkanmalarının ve bir süre güneşe maruz kalmalarının ardından çeşitli yerlerden solmalar ve kopmalar yaşarlar. Zip perde ise bu tür olumsuz etkilere karşı baştan dayanıklı üretilmiş bir perdedir. Tüm bu olumsuz etkilerin nasıl giderileceği düşünülerek üretilen bu perdeler, bu özellikleri nedeniyle dayanıklı ve ömür boyu kullanıma uygun perdelerdir. Zip perdeleri satın aldıktan sonra bu perdeleri çok yıpratarak kullanmamanız halinde onları ömür boyu kullanmanız söz konusudur.
 • Fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde sistemleri yeni trend sistemlerdir. Bu noktada bu perdelerin uzun yıllar boyunca bu özelliklerini koruyacaklarını da söyleyebiliriz. Pratik, dayanıklı, kaliteli, çevre dostu ve prestijli görünüm vermeleri nedeniyle tüm Avrupa’da trend halinde gelen bu perdeler. Kısa sürede ülkemizde de en yaygın şekilde tercih edilen perdeler oldular. Bu nedenle zip screen türü perdelerin bir diğer özelliğinin de trend olmalarıdır diyebiliriz.
 • Çeşitli renk seçenekleri de bu perdeleri satın alırken size sunulan seçeneklerden birisidir. Doğrudan mekanınızla uyumlu renklerde zip screen tercihini yapmanız mümkündür diyebiliriz. Tercih etmeniz halinde farklı renklerde tasarımlara da sahip olabilirsiniz. Her ne kadar en çok tercih edilen renkler krem rengi, bej türü renkler olsa da, sıra dışı renklerde de bu perdeleri tercih etmeniz mümkündür diyebiliriz. Özellikle kafe ve restoran benzeri yerlerde standart renklerin kullanıldığını, bununla birlikte iş yerlerinde ise farklı renk seçeneklerine sahip perdelerin de tercih edilebildiğini görüyoruz.
 • Zip stor perde türü perdelerin son özellikleri olarak bu perdelerin kırışmadığını da söyleyebiliriz. Diğer tür perdelerde perdenin kumaşının zamanla zarar görmesi sonucu olumsuz etkilerin oluşması söz konusudur. Fakat bu tip perdeler bu tür olumsuz etkiler ne kadar zaman geçerse geçsin oluşmazlar. Bu sayede fermuarlı perde türü perdelerin zarar görmeden uzun yıllarca güvenle kullanılmaları da mümkün hale geliyor.

Zip Perde Fiyatları

zip-perdeZip perde fiyat açısından çok pahalı tipte perdeler değildirler. Bu perdeleri uygun ücretlerle satın alabilir ve kurdurabilirsiniz. Tabi tül perdelere ve diğer stor perdelere göre zip perde fiyat açısından daha pahalı perdelerdir fakat verimlilik açısından katkıları çok daha yüksektir diyebiliriz. Zip perde fiyat açısından perdenin kullanılacağı alanın büyüklüğüne göre değişim gösterir. Çok küçük bir alanda kullanılacak zip perde için uygun fiyatlar bulmak mümkündür diyebiliriz. Bu tipte perdelerde fiyatlar otomatik sistemli perde tercih edilmesi halinde artış gösterebilir. Özelikle eğer birden fazla alan için perde yaptırıyorsanız ve bu perdelerin her biri için ayrı otomatik sistem tercih ediyorsanız, fiyatlar orantılı bir şekilde artış gösterecektir.

Zip perde fiyat değerlendirmesi yaparken perdelerde kullanılan kumaşın kalınlığı ve kalitesi de fiyat belirtecidir. Çok farklı tipte kumaş tercihi yapmanız ve evleriniz içerisine girecek sıcaklığı belirlemeniz söz konusudur. Bu noktada farklı tipte perdeleri tercih ettiğiniz sürece fiyatlardaki değişim de buna göre meydana gelecektir diyebiliriz. Bir kafe için tüm alanları kapatmakta kullanılacak bir zip perde fiyat açısından pahalı olmayacaktır. Fakat eğer çok kaliteli kumaştan, otomatik sisteme sahip perdeler tercih edilirse bu durumda fiyatlar iki katına çıkabilir.

Bu tip perdeler günümüzde kış bahçesi türü yerlerde yaygın şekilde tercih edilirler. Cam levhalar yerine zip perde fiyat açısından kış bahçesinin daha uygun fiyatlara gelmesini sağlar. Elle pratik şekilde indilirip kaldırılabilen bu perdelerin evler içerisinde kullanımında otomatik kumandalı sisteme gerek yoktur. Bu sayede evler içerisinde zip perde fiyat açısından çok daha uyguna gelmektedir. Zip perde fiyat açısından en yüksek fiyat ve performans sonucu veren perde türlerinden birisidir.

Zip Perde Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Bu tipte perdeler doğaları gereği kaliteli perdelerdir. Fermuarlı perde olarak da anılan zip perde sistemleri türü perdelerin en önemli özelliklerinden birisi garanti sürecidir. Ömür boyu kullanıma uygun olan bu perdeleri yaptırırken sadece en uygun fiyat veren firmayı değil, tecrübeli firmamızı tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu alanda tecrübeli olan firmaları perdenizin kurulumunu kaliteli şekilde yapabilir. Bu sayede perdenizin ilk çarpma durumunda yerinden çıkması veya herhangi bir parçasının kırılması da söz konusu olmaz. Özellikle çocuklu evlerde veya ev hayvanlarının olduğu yerlerde, iki tarafın basit raylı sisteme sahip olan bu perdelerin kaliteli şekilde kurulumlarının yapılması gerekir. Bu noktada kullanılacak malzemeler, zip stor perde sistemleri türü perdenin rahatlıkla ömür boyu kullanılabilmesi noktasında önemlidir diyebiliriz. Bu tür perdeleri mutlaka bu konuda tecrübesi olan firmamızda yaptırmayı tercih edin. Bu sayede kaliteli şekilde hizmet alabilir ve perdelerinizi uzun yıllar boyunca güvenle sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Perdenizi alırken, perdenin Myzip teknolojisi ile yapıldığından da emin olun.

Zip Perdede Best Global Kalitesi

best-logoBest Global ülkemizde zip perde sistemleri üreten ve kurulumunu yapan en tecrübeli firmalardan birisi. Daha önce kurulumunu yaptığı yüzlerce zip screen, pergola sistemi ve kış bahçesinde elde ettiği tecrübesini sizlere sunan Best Global, ayrıca ülkemizdeki son teknoloji ürünleri kullanmasıyla da göze çarpıyor. Alanında son teknolojiyi gerek zip perdelerde, gerekse de jaluzi cam içi sistemlerinde müşterilerine sunan firma, her daim güler yüzlü şekilde hizmet vermeyi ihmal etmiyor. Zip perdenizi Best Global’den yaptırmayı tercih etmeniz halinde yılların tecrübesiyle ömür boyu garantili perde sistemlerine sahip olabiliyorsunuz.

Best Global, ülkemizde kış bahçesi, pergola sistemleri ve fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde sistemleri konusunda hizmetler verdiği gibi bir yandan bu hizmetlerini uluslararası arenaya taşıma gayesi de güden bir firmadır. Dünyaca ünlü Myzip teknolojisini kullanarak zip perdenizin kurulumunu gerçekleştiren firma, ayrıca otomatik sistemle açılır kapanır zip screen ve pergola sistemlerinin kurulumlarını da yapmaktadır. Her yönüyle ülkemizde aradığınız hizmeti alabileceğiniz firmanın hizmetlerinden faydalanmak için Emniyettepe, Sadabad Sokağı No:7 Eyüp İstanbul adresinden firmayı ziyaret edebilir. Doğrudan firmanın hizmetleri hakkında bilgi ve randevu almak içinse 0(212) 295 92 54 nolu numarayı arayabilirsiniz. Best Global ülkemizde en iyi şekilde zip perde ve bu perde sistemlerinin kullanıldığı yapıların oluşturulmasında hizmet veren firmalardan birisidir. Firmanın çeşitli şehirlerde ürettiği zip perdelerine sahip kış bahçelerini ve pergola sistemlerini yerinde ziyaret ederek inceleme şansı da yakabilirsiniz.