Zip Perde’nin Özellikleri

Zip perde türü perdeler sayesinde, çok daha kaliteli bir ortama sahip olmak söz konusu. Yukarıda saydığımız alanların tümünde, zip perde türü perdeler ortamın kalitesini değiştirici ve geliştirici şeklinde etki yapmaktadır. Zip perde, kullanıldığı alanda daha prestijli ve saygın bir görünümün oluşturulmasına katkı sağlar. Eğer sahip olduğunuz mekanın kaliteli ve göze hoş gelen bir yer olmasını istiyorsanız, perde tercihinizi fermuarlı perde adı da verilen zip perde türü perdeden yana kullanabilirsiniz. Bu perdelerin ortamlara kaliteli bir görünüm katmanın yanı sıra daha çok sayıda özelliği olduğunu söylemek de mümkün. Bu perdeler yıllardır perde satın alırken aradığınız kaliteyi sizlere sunuyorlar. Standart perdelere göre bu tipte perdelerin sayısız avantajı olduğundan bahsedebiliriz.

İşte Zip perde, perdelerinin özellikleri:

  • Bu perdelerin en önemli özelliklerinin şık perdeler olduğunu düşünüyoruz. Bu perdeler nerelerde kullanılırlarsa kullanılsınlar, ortamın daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde evlerde daha samimi ve sıcak bir görüntüyü temin ederlerken, iş yerlerinde, kafe ve restoranlarda ise prestijli bir ortamın yaratılmasına katkı sağlarlar. Eğer ofisinizdeki perdeleri değiştirmeyi düşünüyorsanız veya yeni bir ofis kuruyorsanız mutlaka zip perde türü perdeleri tercih etmenizi öneririz. Eğer bir iç mimar ile çalışıyorsanız ve ofisinizi bir mimarlık ofisine tasarlattırıyorsanız da, onların da seçimlerinin bu tipte perdelerden yana olacağını göreceksiniz.
  • Bu tipte perdelerin diğer bir avantajlı özellikleri ise enerji tasarrufu yapabiliyor olmalarıdır. Bu perdeler kışın soğuğu dışarıda tutarken, ortamın mevcut ısısını da içeride tutarlar. Bu nedenle özellikle son yıllarda yaygın şekilde kafeler ve restoranlar tarafından tercih edilen kış bahçeleri içerisinde zip perde türü perdeler yaygın şekilde tercih edilirler. Yaz aylarında ise güneş ışığını mümkün olduğu kadar dışarıda tutan bu perdeler, evler ve iş yerleri içerisinde sıcaklığın aşırı seviyelere çıkmaması noktasında destek sağlarlar. Bu tür perdeler hem kış aylarında hem de yaz aylarında bu özellikleri sayesinde evlerde ve iş yerlerinde aktif şekilde tercih ediliyorlar. Eğer evlerinizde enerji tasarrufu konusuna önem veriyorsanız, bu durumda mutlaka zip perde türü perdeleri tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Zip perde türü perdeler kolay kolay yıpranmayan da perdelerdir. Bu perdeler normal perdelerin aksine dört mevsim kullanılabilen, fakat bu kullanımlarına rağmen onlar kadar da yıpranmayan perdelerdir. Bu ürünlerde kullanılan özel kumaşlar sayesinde uzun süre dayanıklılık sağlanır diyebiliriz. Üstelik bu özel kumaşlar farklı kumaş seçenekleri de sizlere sunulurlar. Tek bir kumaş seçeneğinden ziyade zip perdeniz içerisinde farklı kumaş seçeneklerine ve farklı kalınlıkta kumaşlara sahip olursunuz. Bu sayede ev veya iş yerinin içerisine dışarıdan gelen sıcaklık etkisinin ne kadar gireceğine de siz karar verirsiniz.
  • Bu tipte perdelerin kumaşları gözenekli yapılara sahiptirler. Bu sayede kullanıldıkları yerlerdeki binalar içerisine giren ısıyı da ayarlayabilmek mümkündür. Gözenekler sayesinde sürekli bir sirkülasyon sağlayan zip perde, kaliteli bir görünüm vermesinin yanı sıra, sağlıklı, hava alan bir ortamın oluşturulmasına da katkı sağlarlar. Bu özel tipte perdelerin üretiminde Myzip adı verilen özel bir de teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde kaliteli görünüme sahip perdeleriniz aynı zamanda uzun ömürlü olarak de üretiliyorlar.
  • Zip perde türü perdeler garantili şekilde satışa sunulan da tek perdedir. Tül perdelerin ve diğer store tür perdelerin gerek mekanizmaları gerekse de yapıları zamanla eskimektedir. Fakat zip perde için aynı durumun geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Örneğin tül perdeler daha birkaç kez yıkanmalarının ve bir süre güneşe maruz kalmalarının ardından çeşitli yerlerden solmalar ve kopmalar yaşarlar. Zip perde ise bu tür olumsuz etkilere karşı baştan dayanıklı üretilmiş bir perdedir. Tüm bu olumsuz etkilerin nasıl giderileceği düşünülerek üretilen bu perdeler, bu özellikleri nedeniyle dayanıklı ve ömür boyu kullanıma uygun perdelerdir. Zip perdeleri satın aldıktan sonra bu perdeleri çok yıpratarak kullanmamanız halinde onları ömür boyu kullanmanız söz konusudur.
  • Fermuarlı perde olarak da bilinen zip perde sistemleri yeni trend sistemlerdir. Bu noktada bu perdelerin uzun yıllar boyunca bu özelliklerini koruyacaklarını da söyleyebiliriz. Pratik, dayanıklı, kaliteli, çevre dostu ve prestijli görünüm vermeleri nedeniyle tüm Avrupa’da trend halinde gelen bu perdeler. Kısa sürede ülkemizde de en yaygın şekilde tercih edilen perdeler oldular. Bu nedenle zip perde türü perdelerin bir diğer özelliğinin de trend olmalarıdır diyebiliriz.
  • Çeşitli renk seçenekleri de bu perdeleri satın alırken size sunulan seçeneklerden birisidir. Doğrudan mekanınızla uyumlu renklerde zip screen tercihini yapmanız mümkündür diyebiliriz. Tercih etmeniz halinde farklı renklerde tasarımlara da sahip olabilirsiniz. Her ne kadar en çok tercih edilen renkler krem rengi, bej türü renkler olsa da, sıra dışı renklerde de bu perdeleri tercih etmeniz mümkündür diyebiliriz. Özellikle kafe ve restoran benzeri yerlerde standart renklerin kullanıldığını, bununla birlikte iş yerlerinde ise farklı renk seçeneklerine sahip perdelerin de tercih edilebildiğini görüyoruz.
  • Zip perde türü perdelerin son özellikleri olarak bu perdelerin kırışmadığını da söyleyebiliriz. Diğer tür perdelerde perdenin kumaşının zamanla zarar görmesi sonucu olumsuz etkilerin oluşması söz konusudur. Fakat bu tip perdeler bu tür olumsuz etkiler ne kadar zaman geçerse geçsin oluşmazlar. Bu sayede fermuarlı perde türü perdelerin zarar görmeden uzun yıllarca güvenle kullanılmaları da mümkün hale geliyor.

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim Numaramız: 0(212) 295 9254

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet