Günümüzün yaşam şartları, insanların doğaya olan özlemini arttırıyor. Doğaya özlem duyan insanlar evlerinin uygunluk şekline göre bazen balkonlarının bile bir kısmını, küçük bir bahçe haline getiriyor. Ancak kış aylarının gelmesi ile bu bahçelerdeki yaşam da son buluyor. İşte tam olarak bu noktada kış bahçesi ön plana çıkıyor.

 Bahçeler cam paneller sistemleri yardımı ile kapatılıyor, üstleri ise isteğe göre açılır tavan pergola kullanılarak kapatılıyor. Bu şekilde dışarda diz boyu kar yağsa dahi kış bahçelerinde keyifle oturup sıcacık çayımızı ve ya kahvemizi sevdiklerimiz ile yudumlamak mümkün oluyor.

Açılır Tavan pergola ile kış bahçesi modelleri oldukça modern ve kullanışlı bir kullanım alanı sağlar. Diğer bir yandan kış bahçesi ısıtma da bitkilerin ihtiyaç duyacağı ısı değerini sağlamak konusunda önemlidir. Çünkü bitkiler ihtiyaçları olan uygun sıcaklık sağlanmadığı takdirde canlılığını ve rengini kaybeder.

Bu müşterimize uyguladığımız açılır tavan kış bahçesi modeli, müşterimizin bitkilere olan hassasiyeti sebebi ile tasarlanmıştır. Tıpkı açılır tavan pergola gibi her iki tarafı sürgülü cam ile açılıp kapatılabilen bir uygulama olmuştur.. Sizde bir kış bahçesi yaptırma fikrine kapıldıysanız bizleri aramaktan ve fikir almaktan çekinmeyin lütfen…