Soğuk hava şartlarında bile doğadan ve yeşilden uzak kalmamak ve aynı yaz ayı hissi uyandırmak için yapılan çeşitli tarzlarda ve değişik malzemeler ile uygulanan cam evlerdir. Kış bahçesi modelleri genelde binaların çatı katlarına veya bahçeli evlere yapımı istenmektedir.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi sistemleri 2016 yılında daha fazla ön plana çıkmıştır. Peki bu yapılar nasıl yapılır. Kış bahçelerine isteğe göre ısıtma ve soğutma sistemleri yapılabiliyor. Doğru havalandırma, gölgelendirme ve ısı yalıtım yapılırsa bu bahçeleri dört mevsim kullanma imkanı doğuyor. Proje özelliklerine göre uygulaması yapılacak malzemeler belirlenir. Çelik Konstrüksiyon ile aynı özelliği taşıyan alman profili olan pvc malzemeleri kış bahçeleri için ideal bir yapı malzemesidir. Bu malzeme ile yaz kış güvende olabiliriniz. İsteğe göre her renkte ve ahşap dokusunda kaplama yapılabiliyor.

Pvc sistemler yani pimapen kış bahçesi yapıları ısı ve ses yalıtımı için en ideal malzemedir. Çelik kafes içerişe pvc profillerle desteklenir. Dış yapısında ise elektrostatik alüminyum profiller bulunmaktadır. Katlanır devrilmeli sürme gibi her türlü açılıma uygun bir sistemdir. Çatılarda uygulanan kış bahçeleri isteğe göre cam kaplama ya da polikarbon kaplama olarak yapılmaktadır. Direk güneş yansımalarında ısı camlı güneş kontrol özelliğinden dolayı içeriye güneş ısısını direk yansımaz.