Kış bahçeleri kış aylarında dışarıda üşümeden rahat bir şekilde oturabilmeniz için oluşturulan bir kaplama sistemidir. Evlerinizin uzantısı olan balkonlara yapılan bu sistemler genel olarak müstakil evlerde tercih edilmektedirler. Pek çok modeli vardır ve kış aylarını üşümeden güvenli ve huzurlu bir şekilde dış mekan farkı ile yaşamanız için oluşturulmuş tasarımlardır.

Günümüzde pek çok müstakil evde tercih edildikleri gibi aynı zamanda pek çok kafe ve restoranın dış tasarımını da bu bahçe modelleri oluşturur. Kış bahçesi İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde özellikle kafe ve restoranlarda yaygın şekilde tercih edilen bir dış cephe tasarımıdır diyebiliriz.

Kış bahçesi modelleri

Kış bahçesi modelleri doğrudan evinizin veya kafenizin tasarımına uygun şekilde uygulanabilirler. Bu noktada eğer kafeniz veya evinizin tasarımı genişse, tüm kış bahçesi modelleri evinizde uygulanabilirdir diyebiliriz. Çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin detaylı görünümlerini Kış bahçesi Pendik firmasının web sitelerinden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Kış bahçesi modelleri doğrudan bir evin küçük bir bahçesine düz bir tasarımla uygulanabileceği gibi, bir kafenin dış cephesini yaratıcı bir tasarımla da süsleyebilir. Kış bahçelerinde tasarımın genelde çevre faktörlere göre şekillendiğini de söyleyebiliriz. Örneğin müstakil evinizde üstten yapılabilecek her türlü pay miktarına göre tasarımın çeşitlendirilmesi söz konusudur.

Kış bahçelerinin avantajları

Kış bahçesi Zekeriyaköy gibi kaliteli semtlerinin kaliteli firmalarında yaptırıldığı zaman çok sayıda avantaja sahip bir sistemdir. Kış bahçelerinde temel amaç sıcaklığı içeride tutmaktır. Bu noktada enerjiden tasarruf eden sistemler olduklarını söyleyebiliriz. Eğer Best Global gibi kaliteli bir firmadan bu hizmeti alırsanız, bu durumda enerji tasarrufundan maksimum değeri elde etmeniz de mümkün hale gelir.

Kış bahçesi İstanbul firmaları tarafından kaliteli yapılabilen sistemler demiştik. Bu sistemler başarılı bir şekilde inşa edildiklerinde ayrıca bakım masraflarını da düşürürler. Camların düzenli olarak basit şekilde temizliklerinin yapılması mümkündür. Kir tutmamak üzere tasarlanmış bu sistemlerde dış mekanla barışık bir görünümün sağlanması da söz konusu. Aklınıza takılan her türlü soru için, 0 (212) 295 92 54 numaralı telefon numaramız dahilinde, profesyonel destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.