Dört mevsime uygun olarak üretilmiş zip perde, en üst düzen teknoloji olarak kabul edilen Myzip aracılığıyla yapılmaktadır. Son derece sağlam olmasının yanında esnektir.  Sahip olduğu farklı renk ve modelleriyle birçok ilgi çekici ürün yelpazesini barındırmaktadır. Gölgeleme işlevinin çok daha iyi uygulandığı zip perde modelleri ile yaz aylarında serinlik, kış aylarında ise ılıklık sağlanacaktır. Sadece ev ve ofislerde değil birçok mağazada da kullanımı yaygınlaşmaktadır. Uzaktan kumandalı bir sistem ile çalışmakta olan sistemin kullanımı da pratik ve hızlıdır. Sağladığı avantajlar ise rüzgâra karşı yüksek koruma, iç ortamın ısınmasını %40 oranında engelleme, güneşin zararlı ışınlarına karşı gölgeleme sistemi, tam kapalı olması halinde %100 sineklik görevi, her türlü mekân için kumaş ve renk seçeneği olarak sıralanabilir.

Özellikle yaz aylarında çokça görülen kir, toz, gibi durumların olması söz konusu değildir. Bunun yanında sistem kullanımına başlamasından sonra hiçbir şekilde sarkma ya da kırışma olması söz konusu değildir. Uzun yıllar kullanıma uygun olması da önemli bir avantajdır. Perdelerin her ay çıkarttığı yıkanması ve yeniden takılması oldukça zahmetli olmaktadır. Bu zip perde ile bu durumlarda ortadan kalkmış olmaktadır. Perdelerin dışında panjur, sineklik gibi hususların yaptığı işleri de tek başına yapmaktadır. Bu nedenle hiçbir şekilde başka bir sisteme gerek olmamaktadır. Zip stor perde ile kontrollü bir şekilde güneş alımı da sağlanmaktadır. İçerisinin karanlık olması söz konusu değildir. Sadece zararlı ışınların girişi engellenmektedir. Bunun yanında dışarının da net bir şekilde izlenmesine olanak sağlamaktadır. Farklı birçok modelin olması da önemli bir tercih nedeni olarak görülmektedir.

Özel mikro delikli kumaşların kullanılması sayesinde hava sirkülasyonu da sağlanmaktadır. Bu sayede ortamda her zaman için temiz havanın olması mümkündür. Bunun yanı sıra ise rüzgâr girişini de yüksek bir oranda engellemektedir. Bilhassa çok sıcak olması durumunda yazlıklar içinde idealdir. Yaz aylarında devamlı kullanılan klimaların içeriyi devamlı soğutmasından dolayı istenilen ısı seviyesi bir türlü sağlanamamaktadır. Bunun yanında önemli bir enerji tüketimi de olmaktadır. Zip perde sistemleri kullanımı ile evin ortalama ısısı korunmaktadır. Aşırı bir sıcaklık oluşmasının da önüne geçmektedir. Zip perde hakkında geniş bilgi almak için 0212 295 92 54 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.