Kullanımı giderek yaygınlaşmakta olan perde çeşitlerinden belki de birincisi olarak sayılan zip perde, sahip olduğu özellikler ve işlevler ile kullanılma oranı giderek artmaktadır. Başta iş yerleri, restoran ve kafeler olmak üzere evler içinde tercih edilmektedir. Myzip teknolojisi ile üretilmenin etkisiyle çok kaliteli, sağlam ve ince bir görünüme sahiptir. Birçok farklı ve ilgi çekici modelin yanında renk seçeneği de oldukça zengindir. Ayrıca yaz-kış ısı sıcaklığını ayarlamasından dolayı da panjur, sineklik gibi ürünlerin bütün özelliklerini barındırmaktadır. Çok daha yüksek fiyatlı olmasına karşın uzaktan kumandalı zip perde seçeneklerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu saye basit ve hızlı bir şekilde perde kullanımına olanak sağlanmaktadır.

Dört mevsim için üretilmiş bir perde olmasından dolayı farklı avantajları barındırmaktadır. Yaz aylarında zararlı güneş ışınlarının aşırı derece de içeriye girmesine engel olmaktadır. Bununla birlikte her türlü toz, kir gibi durumlar içinde kullanışlıdır. Tam olarak kapalı bir şekilde durması durumunda sineklik olarak da kullanılmaktadır. Bununla birlikte uzun yıllar kullanıma müsaittir. Çok sık bir şekilde bakıma da ihtiyaç duymamaktadır. Diğer perdelerde olduğu gibi çıkarılması ve takılmasına bu nedenden dolayı gerek yoktur. Yaz mevsimlerine uygun olarak da sahip olduğu değişik ve dikkat çekici modeller çok daha cazip olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sağladığı imkânlar ölçüsünde fiyatı da oldukça makul olmaktadır. Çok ince olmasından dolayı zip stor perde sayesinde dışarısı da çok net bir şekilde görülmektedir.

Yaz aylarında sağladığı imkânların bir fazlası da kış ayları için geçerli olmaktadır. Özellikle rüzgâr, yağmur gibi durumlarda oldukça güvenlikli bir yapıya sahiptir. İçeriye hiçbir şekilde soğukluğun girmesine imkân yoktur. Belli bir ısı değerini muhafaza etmektedir. Aynı zamanda sahip olduğu delikler sayesinde de hava akımı yapmaktadır. Bu sayede mekânın devamlı temiz havalı kalmasını sağlamaktadır. Sahip olduğu imkânlar göz önüne alınırsa fiyatların da oldukça makul olacağı görülecektir. Zip perde sistemlerihakkında çok daha detaylı bir bilgi almak ya da soru sormak istenmesi durumunda 0212 295 92 54 numaralı müşteri hizmetlerini aramak mümkündür.