Jaluzileri hepimiz biliriz. İşyerinde ya da evde mutlaka kullanılmıştır. Genellikle rüzgar, kötü kullanım gibi nedenler ile kısa sürede jaluzi parçaları birbirinden ayrılır ya da kopar. Ancak artık bunun da çaresi bulundu. Best Global ayrıcalığı ile cam içi jaluzi sistemlerinde artık jaluzilerin parçalarının birbirinden kopması ya da esneme gibi nedenlerle kullanım sıkıntısı yaşamayacaksınız.

 

Günümüzde cam içi jaluzi uygulamaları ile iki cam plaka arasına yerleştirilen jaluziler, dışarıdan kumanda edilerek açılıp kapanabilmekteler. Siz de örneğin jaluzi cam İzmir ya da jaluzi İstanbul gibi bir site içi arama ile kolayca bu sistemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz aramayı biraz daha daraltıp, İstanbul’un semtleri örneğin jaluzi Beylikdüzü gibi bir arama da kullanabilirsiniz.

Cam İçi Jaluzi Çeşitleri

Cam içi jaluziler butonlu, milli, mıknatıslı ya da motorlu ve kumandalı olarak çeşitlere ayrılabilir.

Çift cam arasına monte edilmiş jaluzi, yuvarlak bir düğmeye benzeyen buton sayesinde açılıp kapa-nabilir. Böylece motor ya da kumanda gibi maliyeti arttıran bir araç kullanılmadığından cam içi jaluzi fiyatı daha ekonomik olur.

Milli jaluzilerde, klasik jaluzilerin iplerine benzeyen bir ip, cam arasına yerleştirilmiş bir mil ile kendi ekseni etrafında döndürülerek jaluzi açılır, kapanır. Yine maliyeti motorlu jaluzilere göre daha uygun olur.

Mıknatıslı Jaluzi

Mıknatıslı jaluzi sistemi, cam ve cam çıtası üzerinde delik olmaması nedeni ile tozlanmaya karşı daha korunaklı bir sistemdir.