Pergola ifadesiLatince saçak manasına gelmekte olan “pergule” kelimesinden türemektedir.Daha sonra ise, İtalyancada “pergola” yani gölgelik gibi bir manaya gelen bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise pergola İtalyanca bir kelime şeklinde kullanılarak hayatımızda yer edinmiştir.Belirli bir çizgi boyunca devam eden ve yanlarına sütün ya da direkler vasıtası ile sarmaşık bitkilerle sarılarak gölgeli bir yürüyüş yolu ya da geçit şeklinde ifade etmek yanlış olmaz. Pergola tente sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı biçiminde olan açıklıklar tente yardımı ile kapatılarak, iç kısma güneş girmesi önlenebilir.Son zamanlarda yeniden popülerliğini kazanmakta olan pergolalar sedir ya da sekoya gibi sağlam olan ağaçlardan meydana getirilmektedir.

Firmamız pergola sistemleri anlamında yıllara dayanan tecrübesi sayesinde, artık bu işte bir usta haline gelmiştir. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz, yüksek kalitedeki hizmet ile ve bunun yanında da standartlar ne ise o şekilde bir fiyatlandırılma yapılarak, müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak bizim temel gayelerimizden birisi olmuştur. Yüksek kalite standartları işe aktarılarak, açık ortamlarıson derece şık bir görünüm ve doğa dostu, doğa ile uyumlu olacak biçimdepratik açılıp kapanabilir alanlar haline dönüştürülmektedir. Pergola sistemi özel olan kumaşlar ileyapıldığından, güneşlik olarak yazları sizi güneşten koruyacaktır. Açılır kapanır tavanı sayesinde dilediğiniz gibi açıp, istediğiniz zaman kapatabilen özgürlüğüne sahip olacaksınız. Aynı zamanda su geçirmez kumaşı sayesinde de yağmurlu havalarda yağmurluk görevini üstlenerek, içeri yağmur girmesini önleyecektir.

Sistemin etrafını camla kapattırarak, açılır kapanır kış bahçesi şekline getirip, böyle de kullanabilirsiniz. Böylece kış mevsiminde pergola sisteminizin altında sanki açık bir yerdeymiş gibi bahçenizde ya da balkonunuzda karın, yağmurun tadını soğuğu hiç hissetmeden çıkartabilirsiniz. Pergola tente sayesinde gündüzleri sıcaktan etkilenmeyerek gölgenin tadını çıkarabilir, gece vakti olunca da açılır kapanır tavan sayesinde gökyüzünü izleyerek, gecenin sesini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu sistemle alanlarınızın ebatlarını kontrol etmek de yine sizlerin elinde. Bunun için eğer konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, sizlere bir telefon kadar yakınınızdayız. Konuyla ilgili her türlü sorunuz için 0 (212) 295 92 54nolu numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.