Çoğumuz şehrin taş ve beton yığınlarından bıkıp usanıyoruz. Kendimizi doğanın sakin ve huzurlu kollarına atmak istiyoruz. Ama bu çoğu zaman mümkün olamıyor. Yoğunluk, iş temposu derken eve geldiğimizde çoktan akşam olmuş oluyor. Yazın pikniğe, parka gitme fırsatı olsa da kışın gezme denince akla sadece avmler geliyor. Peki ya evimizin bir köşesine aradığımız o huzuru taşıma fırsatımız olsaydı. Ne güzel olurdu değil mi? Günümüzde artık bu mümkün. Doğayı, yeşili evinize taşıyabilirsiniz. Evinizin bir köşesini kış bahçesi olarak dizayn edebilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel tarafı Türkiye’nin her tarafında Akdeniz iklimini yaşayabileceksiniz. Size özel bu bahçede ister mandalina yetiştirin ister Benjamin türü bitkiler. Kesin olan şu ki evinizde bambaşka bir ortam yaratacaksınız.

Kış bahçesi dekorasyonları için sitemizdekısa bir araştırma ile gönlünüze göre bir dekorasyon yaptırabilirsiniz.Resimli örnekler mevcut.Bunlar içinde evinizle ve sizin tarzınızla en uyumlu olan dekorasyonu seçerek evinizde cennetten bir köşe oluşturabilirsiniz.Birçok dekorasyon seçeneği mevcut. Misafirlerinizin de evinizdeki bu özel köşeyi seveceğine eminim.

Yine de iyi bir sonuç almak için kış bahçesi sistemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.Camlarınız ışığı olabildiğince fazla alması için geniş olmalı. Kış bahçenizdeki ısıtma sistemi de önemlidir. Oda sıcaklığına yakın birortam ısısı olmalı. Yine bitkileriniz için de nem dengesi önemlidir. Havalandırma sistemi buna uygun olmalıdır.Hayallerinizdeki kış bahçesini kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Tabii evinizin yapısı da önemli. Evinizin şekline en uygun ve kullanışlı bir sistem sonrasında sizi de daha memnun edecektir. Ahşap görünümlü bir sistem de tercih edebilirsiniz. Tavanın ve yanların açılıp kapanır olması size daha fazla özgürlük sunacaktır. Led ışıklarla da bahçenizi zenginleştirebilirsiniz.Bütün bunlar için işini bilen, tecrübeli, güvenilir bir şirketle çalışmalısınız. Daha önce yaptıkları işlere bakarak bir fikir edinebilirsiniz. Sonuçtan büyük ihtimalle memnun kalacaksınız.Evet artık size özel bahçeniz hazır. Ayaklarınızı uzatıp çeşit çeşit çiçeklerinize, meyve ağaçlarınıza bakarak huzur içinde çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Evinizi böylesine şık pahalı bir otele dönüştürmüşkenuzun bir süre tatile gitme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz belki de. Ne dersiniz?