Sadece yaz ve bahar aylarında kullanıma açılan bir alan olan bölümlerin çok daha işlevli bir şekilde kullanımı mümkün olmaktadır. Kış bahçesi olarak tasarlanması durumunda yılın her günü kullanıma müsait olacaktır. Böyle bir isteğin olması durumunda her türlü ayrıntı kişinin isteğine göre tasarlanmaktadır. Tavan özellikleri, cam modelleri, zemin, kapı, mobilya gibi hususlar geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Öncelikle kış bahçesinin amacı belirlenmelidir. Oturma alanı, yemek odası, hobi odası gibi farklı seçenekler vardır. Hobi olarak kullanılması durumunda tavanın cam olması tavsiye edilmektedir. Bu sayede aydınlık bir alana sahip olmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda imkân olması durumunda tavanın açılır kapanır tavan sistemi de olabilmektedir. Bu durumda yaz aylarında tavan tamamen açılma imkânı bulur. Bununla birlikte aynı durum cephe camları içinde geçerli olmaktadır. Açılır kapanır bir sistem düzenine sahip olan camların yaz aylarında tamamen açılması büyük bir olanak kazandırmaktadır. Isı yalıtım cam kullanılmasından dolayı da içerisinin soğuk olması mümkün olmayacaktır. Camın sürgülü ya da katlanabilir olması ise değişmektedir. Çok daha pratik ve az yer kaplamasından dolayı sürgülü camlar çok daha tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kapılarda önemlidir. Camlı kapı seçenekleri çok daha parlak bir görünüm kazandırmaktadır.

Zemin için ise parke, seramik ya da mermer kullanımı olmaktadır. Çok daha sıcak olmasının istenmesi halinde en uygun olanı parkedir. Mermer ve seramik zeminli kış bahçelerinin çok daha soğuk olacağı bilinmelidir. Isı yalıtımlı cam ve kapının yanında parke kullanılması ile kış bahçesi son derece kullanışlı bir odaya dönüşmüş olacaktır. Kış bahçesi dekorasyonları açısından mobilyalarda oldukça önemlidir. Modern bir kış bahçesi görünümü istenmesi halinde beyaz renkli oturma grubu kullanılabilir. Bunun dışında klasik görünüme sahip pastel renkli ürün seçimi de olabilmektedir.

Kış bahçesinin geniş olması durumunda ise bir bölümü oturma grubu yapılıp etrafı çiçekler ile süslenebilir. Otantik bir görünüm istenmesi halinde hasır ürünlerde tercih edilebilmektedir. Birçok farklı tasarım ve özelliğe sahip olan kış bahçesi sitemleri hakkında her türlü bilgi almak için 0212 295 92 54 telefon numarası vasıtasıyla firmamız ile iletişime geçmek yeterlidir.